تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - دولت در مقام عمل از تولید ملی حمایت کند/ با شعار مشکلی حل نمی شود
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : شنبه 17 تیر 1391
بروجرد - خبرگزاری مهر: امام جمعه بروجرد گفت: حمایت دولت از تولید کنندگان باید در مرحله عمل باشد و تنها با شعار مشکلی حل نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن ترابی ظهر شنبه در همایش ملی صنعت و معدن در تالار دکتر زرین کوب شهرستان بروجرد اظهار داشت: کشور ما در بخشهای مختلف پیشرفت خوبی داشته است اما در بخش اقتصاد آن گونه که شایسته نظام بوده توفیقاتی حاصل نشده است.

وی با اشاره به ضعفهای موجود در عرصه اقتصاد کشور، ادامه داد: حوزه های اقتصاد یکی از حوزه های ملموس در زندگی مردم به شمار می رود و امروز هم به عنوان اولویت اول نظام مطرح است.

امام جمعه بروجرد با تاکید بر اینکه برای تحقق شعار سال مردم، تولید کنندگان، بخش خصوصی و دولت مسئولیت دارند، ادامه داد: مردم باید با مصرف تولیدات داخلی به رونق اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور کمک کنند.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه با مصرف کالاهای داخلی به طور قطع به تولید تولید کنندگان و سرمایه گذاران کمک می شود، تصریح کرد: تولیدات داخلی نیز باید هم کیفیت بالایی داشته باشد و هم ارزانتر از مشابه خارجی باشد.

وی بیان داشت: یکی از دلایلی که باعث شده قیمت تمام شده برخی کالاهای داخلی بالا برود سطح نازل بهره وری است که این آسیب قدرت رقابت کالاها را کاهش می دهد.

حجت الاسلام ترابی افزود: دولت با اجرای هدفمندی یارانه ها هزینه های تولید را بالا برده است و باید به کمک تولید کنندگان بیاید و حتما در مقام عمل از تولید ملی حمایت کند چون با شعار مشکلی حل نمی شود.

وی ادامه داد: دولت باید به بخش خصوصی اعتماد کند یعنی باور داشته باشند که بخش خصوصی قدرت تولید دارد و دولت نباید خود را رقیب و جایگزین بخش خصوصی بداند.

وی تصریح کرد: اصل 44 قانون اساسی یکی از گامهای مهم برای تحقق شعار سال است و اگر این اصل درست اجرا شود مشکلات تولید و تولید کنندگان حل می شود و مشکل نقدینگی که هر روز در بازار سرگردان است و اقتصاد کشور را با مشکل مواجه کرده، حل خواهد شد.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه یکی از کارهای اساسی دولت مدیریت نقدینگی و سرازیر کردن آن به بخش تولید است، تصریح کرد: وظیفه دولت جمع آوری نقدینگی از جامعه و سوق دادن آن به سمت تولید و حل مشکلات تولید کنندگان است.

وی افزود: از دیگر حمایتهای دولت از تولید ملی این است که تولید محوری معیار تمام سیاستهای ارزی، پولی، بانکی و مالیاتی کشور باشد.

وی تصریح کرد: منابع مالی و پولی باید به صورت هدفمند در جامعه تولیدی و تجاری تزریق شود و منابع در جایی مصرف شود که کار و سرمایه ایرانی آنجا کالا و خدمات تولید می کند.

حجت الاسلام ترابی ادامه داد: واردات بی رویه به تولیدکنندگان خسارت وارد کرده است و باید واردات کالاها مدیریت شده و با هدف تولید برای صادرات باشد.

وی یادآور شد: یکی دیگر از برنامه های حمایتی دولت استفاده از ذخایر تولید ملی و ایجاد صندوق است و باید روزبه روز وابستگی خود را به صنایع و درآمدهای نفتی کم کنیم و باید با درآمد تولید ملی کشورمان را اداره کنیم.
موضوعات مرتبط: گروه اجتماعی و اقتصادی ,
برچسب‌ها: دولت در مقام عمل از تولید ملی حمایت کند/ با شعار مشکلی حل نمی شود ,
جدیدترین اخبار