تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - عزم مسوولان حفظ عنوان "پایتخت انیمیشن" برای بروجرد است
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : پنجشنبه 8 تیر 1391

با گشایش نخستین نمایشگاه ملی رسانه‌های دیجیتال در شهرستان بروجرد در روز دوشنبه، غرفه‌های مختلفی از رسانه‌های دیجیتال کشور در این نمایشگاه حضور یافتند، در کنار این غرفه‌ها انیمیشن بروجرد نیز دارای غرفه بوده كه با استقبال فراوانی از سوی بازدیدکنندگان مواجه شد؛ این در حالیست كه در سال 89 شهرستان بروجرد با حضور معاون امورمجلس و استان‌های صدا وسیما به عنوان پایتخت انیمیشن انتخاب شد.

بروجرد از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در زمینه انیمیشن برخوردار است و هنرمندان رشته انیمیشن با ایده‌های جدید در بروجرد مشغول به فعالیت هستند. هم اکنون در شهرستان بروجرد چندین شرکت انیمیشن‌سازی در حال فعالیت بوده و در این راستا نیز به موفقیت‌های قابل توجهی دست پیدا کرده‌اند. به گونه‌ای كه برخی انیمیشن‌های ساخت شرکت‌های فیلمسازی بروجرد در کشورهای اسلامی پخش می‌شود و این صنعت روز به روز در حال پیشرفت و ترقی است و متقاضیان زیادی برای خرید انیمیشن بروجرد وجود دارد.

نادر ارجمندی، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد در حاشیه بازدید از غرفه انیمیشن در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان،گفت: طی چندسال اخیر بروجرد به عنوان پایتخت انیمیشن انتخاب شد که عزم همه مسئولین بر این بوده تا این عنوان برای بروجرد باقی بماند.

وی با بیان اینكه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل وظیفه ذاتی خود به چندین موسسه فیلم‌سازی مجوز داده و آنها را حمایت می‌کند، اظهار کرد: محصول یکی از موسسات فیلمسازی، فیلم رستم و سهراب را با حمایت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تولید کرد و این فیلم در جشنواره کن که اخیرا در پاریس برگزار شد، به یک موفقیت استثنایی دست پیدا کرده است، قصه فیلم یک قصه کهن بوده و به فرهنگ کهن ایرانی برمی‌گردد و در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در حوزه سینما ارزآوری به دنبال داشته است.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد اضافه کرد: خیلی از شهرستان‌ها با این اتفاق اعتراف کردند که شهرستان بروجرد، لیاقت پایتخت انیمیشن شدن را دارد.
موضوعات مرتبط: گروه اجتماعی و اقتصادی ,
برچسب‌ها: عزم مسوولان حفظ عنوان "پایتخت انیمیشن" برای بروجرد است ,
جدیدترین اخبار