تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - چهره بروجرد زیر سایه تبلیغات شهری/ مسئولان دست به کار شدند
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : دوشنبه 5 تیر 1391
بروجرد - خبرگزاری مهر: همچنان شهر بروجرد از روند نامناسب تبلیغات شهری رنج می برد اما بالاخره پس از انتشار چندین گزارش در خبرگزاری مهر مسئولان و دستگاه های متولی امر برای ساماندهی روند موجود دست به کار شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، تبلیغات شهری از جمله مواردی است که می تواند در زیبا سازی و مبلمان شهری موثر باشد، ولی این همه ماجرا نیست، روی دیگر این سکه آن است که استفاده نادرست و روشهای اشتباه تبلیغات شهری موجب برهم زدن نظم و نازیبا شدن چهره ظاهری شهر می شود.

وضعیت تبلیغات شهری در بروجرد به عنوان یک معضل جدی همواره مورد انتقاد مردم و رسانه ها قرار داشته است که با مدیریت صحیح باید این روند باید هر چه سریعتر ساماندهی شود.

داربست هایی که چهار راههای بروجرد را محصور کرد

یکی از معضلات تبلیغات شهری در بروجرد همچنان درگیر بودن با روش تبلیغات داربستی به عنوان روشی منسوخ شده است.

با وجود اینکه شهرداری وظیفه دارد تا محلهای مناسبی را برای تبلیغات شهری در نظر بگیرد اما متاسفانه شاهد نصب تعداد زیادی داربست و بنرهای تبلیغاتی در اماکن عمومی و چهار راههای اصلی شهر بروجرد به صورت ناخوشایندی هستیم و ظاهرا هیچ گونه نظارتی بر روی نصب این داربستها و بنرها صورت نمی گیرد.

در حال حاضر با وجود ابلاغ دستورالعمل کمیته ساماندهی تبلیغات شهری بروجرد و ضرورت رعایت موارد مطرح شده در آن به منظور ساماندهی و چیدمان تبلیغات صحیح در سطح شهر بروجرد، ظاهر امر نشان می دهد که کانونهای تبلیغاتی، شرکتهای داربستی و ... با رعایت نکردن اصل چیدمان صحیح موجب بر هم زدن مبلمان شهری شده اند.

بنرها بروجرد را تسخیر کردند

از سوی دیگر تبلیغات داربستی و بنری ادارات، برخی از دستگاهها، شرکتهای خصوصی و صنوف از دیگر مواردی است که بدون هیچگونه ضابطه ای شهر بروجرد را قرق کرده و به نظر می رسد هر روز روند نسبت به گذشته بدتر می شود.

استمرار روند کنونی تبلیغات شهری متاسفانه به گونه ای است که سطح گسترده ای از شهر بروجرد را همین تبلیغات بنری در انواع مختلف خود در برگرفته به طوریکه بروجرد تبدیل به شهر بنرها شده است.

وجود چاپخانه های غیرمجاز زیرزمینی با قیمتهای پایین برای اخذ سفارش به عنوان یک معضل در بروجرد باعث اعتراض چاپخانه داران مجاز و قانونی شده است که این روزها بازار گرمی دارند و به نوعی کسب و کار چاپخانه داران مجاز را از رونق انداخته اند.

آلودگی بصری معضل شهر بروجرد

از طرف دیگر معضل تبلیغات نابسامان شهری منجر به نوعی از آلودگی در فضای شهری شده که از آن به عنوان آلودگی بصری یاد می شود.

آلودگی بصری مفهومی جدید است که البته از دیرباز وجود داشته است. وجود عناصر بصری ناهمگون با محیط پیرامون یا انباشت زیادی از نمادهای بصری را به این نام می شناسند. بیلبورد، تبلیغات داربستی و بنرها نمونه هایی از آلودگی بصری محسوب می شوند.

این در حالیست که به اعتقاد کارشناسان آلودگی بصری که در سطح شهرها دیده می شود در درازمدت انسان را دچار پریشانی ذهنی و بیماری روحی می کند.

در حال حاضر تبلیغات عنان گسیخته، محدودترین فضاهای قابل استفاده شهرها را نیز در سیطره خود گرفته اند به طوریکه دیوارهای شهر، صندوق های پستی و حتی کیوسک های تلفن نیز از هجوم برچسبهای تبلیغاتی در امان نمانده اند.

وضعیت کنونی تبلیغات شهری در بروجرد زیبنده شهر نیست

معاون خدمات شهری شهرداری بروجرد در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متاسفانه وضعیت کنونی تبلیغات شهری در بروجرد زیبنده این شهر نیست و باید دیدگاههای موجود نسبت به این روش تغییر یابد.

احمد عبدی زاده افزود: مجموعه شهرداری برای بحث ساماندهی تبلیغات شهری به منظور زیباسازی ظاهری شهر برنامه هایی را در دستور کار قرار داده است.

وی ادامه داد: شهرداری همچنین در راستای اجرای اهداف طرح ساماندهی تبلیغات شهری همکاری لازم را با دیگر ارگانهای مربوطه خواهد داشت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد نیز در این رابطه به مهر گفت: تا کنون در راستای ساماندهی تبلیغات شهری در بروجرد بسیار کار شده اما هنوز جای کار زیاد داریم.

نادر ارجمندی افزود: یکی از اساسی ترین برنامه های شهری بحث تبلیغات آن است که باید مورد اهتمام ویژه دست اندرکاران امر قرار بگیرد.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت دستگاهها دولتی در این رابطه، تصریح کرد: همچنین به منظور برگرداندن چهره زیبای شهر بروجرد از پیشنهادات و همکاری مردم نیز بهره مند شویم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد با بیان اینکه متاسفانه ما در حوزه تبلیغات شهری برنامه مدونی نداریم، یادآور شد: باید کمیته ساماندهی تبلیغات شهری فعال شود و در این خصوص به یک عزم عمومی نیازمندیم.
موضوعات مرتبط: گروه اجتماعی و اقتصادی ,
برچسب‌ها: چهره بروجرد زیر سایه تبلیغات شهری/ مسئولان دست به کار شدند ,
جدیدترین اخبار