تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - پیشرفت فیزیكی 50 درصدی 7 سد در لرستان/سد سردار شهید بروجردی ماده 215 را اخذ کرد
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : دوشنبه 5 تیر 1391

معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان، گفت: هفت سد در لرستان بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

"هادی چگنی" درگفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، اظهار کرد: 10 سد در استان در دست ساخت است که از این تعداد عملیات احداث هفت سد بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: ماده 215 سه سد زیبامحمد خرم‌آباد، سد عالی محمود الیگودرز و سد شهید بروجردی شهرستان بروجرد اخذ شده است.

چگنی افزود: این سه سد در قانون بودجه سال 91 قرار گرفته‌اند و پیش‌بینی ما این است که با بهره‌رداری از این سدها بالغ بر 80 تا 100 هزار هکتار از اراضی دیم استان آبی شوند كه این خود می‌تواند در بخش کشاورزی تحول ایجاد کند.

معاون برنامه‌ریزی استانداری لرستان، گفت: البته علاوه برافزایش سطح زیر کشت آبی استان با بهره‌برداری از سدها جهاد کشاورزی نیز با هماهنگی آب منطقه‌ ای می‌تواند با حفر چاه و انتقال آب‌ها از قسمت‌های جاری به مزارع مساحت بیشتری از زمین‌های دیم استان را به کشت آبی تبدیل کند.

وی یادآور شد: تبدیل زمین‌های دیم به آبی از اولویت‌های استان است چرا که در حال حاضر یک چهارم از زمین‌های زراعی استان آبی و سه چهارم آن دیم کشت می‌شوند یعنی از حدود 800 هزار هکتار اراضی زیر کشت استان حدود 200 هزار هکتار آبی و 600 هزار هکتار دیم کشت است.
موضوعات مرتبط: گروه اجتماعی و اقتصادی ,
برچسب‌ها: پیشرفت فیزیكی 50 درصدی 7 سد در لرستان , سد سردار شهید بروجردی ماده 215 را اخذ کرد ,
جدیدترین اخبار