تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - سالروز رحلت آیت ‏اللَّه "سیدمحمدباقر سلطانی طباطبایی بروجردی" (1376ش)
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1391

آیت ‏اللَّه سیدمحمدباقر سلطانی طباطبایی بروجردی در سال 1291 ش در بروجرد به دنیا آمد. وی پس از پشت سر گذاشتن مقدمات علوم در زادگاهش، راهی قم گردید و از محضر استادان بزرگی همچون حضرات آیات سید محمدتقی خوانساری، محمد فیض قمی و محمد علی اراكی استفاده كرد و سپس عازم نجف اشرف شد و در حلقه درس آیات عظام سید ابوالحسن اصفهانی و آقاضیاءالدین عراقی شركت نمود و به مدارج والای علمی دست یافت.

ایشان پس از آن مدتی در مشهد و در نهایت در قم سكنی گزید و به تدریس مشغول شد. آیت‏اللَّه سلطانی در این سال‏ها همزمان با تدریس، در دروس فقه و اصول آیت‏اللَّه بروجردی و درس معقولِ آیت‏اللَّه شاه آبادی شركت می‏کرد. آیت‏اللَّه سلطانی از آن پس یكسره به تدریس و تالیف همت گماشت. آثاری چون استصحاب، الفوائد الفاطمیه و رساله‏ای در شرح منظومه میرزا محمد تنكابنی از ایشان بر جای مانده است.

آیت‏اللَّه سلطانی، دوستی دیرینه‏ای با حضرت امام خمینی(ره) داشته و حاج احمد خمینی نیز داماد ایشان بود. معظم له در دوره اول مجلس خبرگان قانون اساسی نیز حضور داشت. این فقیه اصولی و مدرس برجسته حوزه علمیه قم، در سی و یكم خرداد 1376 ش 85 سالگی بدرود حیات گفت و در جوار مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره)، به خاك سپرده شد.
موضوعات مرتبط: گروه اجتماعی و اقتصادی ,
برچسب‌ها: سالروز رحلت آیت ‏اللَّه "سیدمحمدباقر سلطانی طباطبایی بروجردی" (1376ش) ,
جدیدترین اخبار