تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - عدالت لرستانی به هنر هم رسیده / 1 سینما برای 400 هزار نفر
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1391
بروجرد - خبرگزاری مهر: همچنان نمایشگاههای کتاب در محل سینمای زلزله زده بروجرد برگزار می شود و مسئولان با اشاره به ضعف زیرساختهای فرهنگی در این شهرستان عنوان می کنند که چاره ای جز این کار ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد ظهر شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد اظهار داشت: در حال حاضر ما نمایشگاههای کتاب را در سینمای آزادی بروجرد برگزار می کنیم که این محل چون بر اثر زلزله سال 85 دچار آسیب شده است محل مناسبی نیست اما چاره ای نداریم.

نادر ارجمندی با اشاره به ضعف زیرساختهای فرهنگی در این شهر تصریح کرد: با توجه به پتانسیل فرهنگی شهرستان بروجرد و استقبال از برگزاری نمایشگاههای کتاب ما به یک محل مناسب برای برگزاری نمایشگاهای فرهنگی هنری در سطح ملی نیازمند هستیم.

وی عنوان کرد: این در حالیست که شهرستان بروجرد به دلیل آماده نبودن زیرساختهای لازم نمی تواند نمایشگاههای ملی را برگزار کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد بیان داشت: به عنوان مثال ما هم اکنون در آستانه برگزاری نمایشگاه ملی دیجیتال در بروجرد هستیم که متاسفانه به دلیل کمبود فضای مناسب برای برپایی این نمایشگاه ملی با مشکل جدی مواجه شده ایم.

بنابراین گزارش پس از زلزله سال 85 سینما آزادی شهر بروجرد به علت خسارت و آسیب دیدگی بسته شد و طی چند سال اخیر سایه هیچ تماشاگری بر دیوارهای سرد و تاریک این سینما نیفتاده است و صندلی های سالن سینما نیز امروز خالی از هر تماشاگری است.

این در حالیست که هم اکنون سهم شهرستان بروجرد با جمعیت بالای 300 هزار نفر تنها یک سینمای فعال و یک سینمای زلزله زده است که هنوز بازسازی نشده و تبدیل به نمایشگاه کتاب شده است.

تبدیل سینما آزادی به محل دائمی نمایشگاه کتاب در حالیکه مسئولان علت تعطیلی آن را نگرانی از وضعیت زلزله زده بودن این ساختمان و عدم امنیت آن عنوان کرده اند اذهان را در مقابل یک تناقض قرار داده است.

از سوی دیگر استمرار روند تخریبی ماندن سینما آزادی بروجرد و دایر شدن نمایشگاه کتاب در آن نکته دیگری است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد زیرا این سینما به دلیل عدم ایمنی ساختمان آن هر لحظه ممکن است با زلزله ای هر چند کوچک خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

به هر روی امروز شهرستان بروجرد دارای ظرفیتی به نام سینما آزادی است که در صورت تعامل مسئولان می توان از این ظرفیت برای جبران کاستی های موجود در زمینه زیرساخت های فرهنگی و هنری بروجرد استفاده کرد.




موضوعات مرتبط: گروه فرهنگ و هنر ,
برچسب‌ها: عدالت لرستانی به هنر هم رسیده / 1 سینما برای 400 هزار نفر ,
جدیدترین اخبار