تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - اعطای تسهیلات خوداشتغالی به هنرمندان بروجرد
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1391

خبرگزاری فارس: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بروجرد گفت: هنرمندانی که در سایت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد ثبت‌نام کرده‌اند در سال جاری تسهیلات خوداشتغالی دریافت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: اعطای تسهیلات خوداشتغالی به هنرمندان بروجرد

حجت‌الله یارمحمدی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد گفت: صنایع دستی در بروجرد رونق زیادی دارد و هنرمندان در این رشته‌ها با علاقه در این زمینه فعالیت دارند.

وی افزود: از دیرباز صنایع دستی و هنرهای مختلفی مانند دست‌بافت‌ها در بروجرد مورد توجه علاقه‌مندان زیادی قرار گرفته است و در شهرستان بروجرد علاقه‌مندان زیادی این هنرهای زیبا و قدیمی را ادامه می‌دهند.

یارمحمدی بیان کرد: هنرهای گلیم‌بافی، جاجیم‌بافی، قلم‌زنی، ورشوسازی، صنایع چوب و صنایع تلفیقی از جمله رشته‌هایی هستند که هنرمندان بروجردی این هنرها را با دقت و ظرافت و با علاقه فراوان انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: افرادی که در این رشته‌ها فعالیت دارند و هنرهای خود را در خانه و یا در کارگاه‌های کوچک انجام می‌دهند، در هنگام برپایی نمایشگاه‌هایی در شهرستان آثار خلق شده خود را در معرض دید و فروش قرار می‌دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد تصریح کرد: دولت حمایت‌هایی را از مشاغل خانگی داشته و تسهیلاتی را برای ایجاد کارگاه و یا تجهیز کارگاه در اختیار این افراد فرا می‌دهند تا این هنرمندان بهتر بتوانند هنر خود را انجام دهند.

وی در خصوص ثبت‌نام هنرمندان در رشته‌های کددار برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی اظهار داشت: در سال گذشته بالغ بر 400 نفر در شهرستان بروجرد از این تسهیلات استفاده کرده‌اند که از این تعداد 205 نفر وام‌های خود را دریافت کرده و بقیه افراد این تسهیلات را امسال دریافت می‌کنند.

یارمحمدی خاطرنشان کرد: قلم‌زنی، ورشوسازی و صنایع چوب از جمله رشته‌های صنایع دستی هستند که در شهرستان بروجرد علاقه‌مندان زیادی در این رشته‌های فعالیت دارند.
موضوعات مرتبط: گروه فرهنگ و هنر ,
برچسب‌ها: اعطای تسهیلات خوداشتغالی به هنرمندان بروجرد ,
جدیدترین اخبار