تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - برچسب جاده مرگ بر پیشانی محور بروجرد اشترینان
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1391

تا چه زمانی باید اشترینان بروجرد به جاده مرگ معروف باشد و تردد از آن با دلهره صورت گیرد؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، محور ترانزیتی بروجرد به اشترینان به علت کم عرض بودن و وجود نقاط حادثه‌خیز فراوان یکی از محورهای پرخطر شهرستان است.

در این محور حوادث دلخراش رانندگی زیاد رخ می‌دهد و متاسفانه هر ماه شاهد مرگ چندین نفر براثر حوادث رانندگی این محور و عزادار شدن خانواده‌های زیادی در منطقه هستیم.

بر همین اساس این جاده از چندین سال پیش در میان مردم بروجرد به جاده مرگ معروف بوده که گویا قرار است این عنوان همچنان بر پیشانی این جاده حک شده باقی بماند.

این در حالی است که سال گذشته نماینده سابق مردم بروجرد- اشترینان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفته بود: جاده بروجرد- اشترینان 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدوار بودیم این محور100 درصد عملیاتی شود، اما به عنوان معارضه‌های محلی جلوی این پروژه گرفته شده است.

هادی مقدسی اظهار کرد: طی جلسه‌ای با حضور مدیرکل راه و ترابری و فرماندار بروجرد صورت جلسه‌ای تنظیم شده که به زودی پیمانکار فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بر این اساس، جلسه تامین اعتبار به عهده وزارت راه و اداره کل راه و ترابری و رفع معارضین به عهده شورای تامین گذاشته شده است.

نماینده سابق مردم بروجرد در ادامه به خبرنگار ایسنا در رابطه با اتمام این پروژه گفت: این پروژه ادامه پیدا خواهد کرد و اجرای آن به زودی به اتمام خواهد رسید.

رئیس اداره راه و ترابری بروجرد در این رابطه نیز به خبرنگار ایسنا گفته بود: عمده‌ترین مشکل در مسیر توسعه محوربروجرد – اشترینان اجرای طرح معارضین و تملک زمین‌های حاشیه این جاده است.

محمدحسین هدایت‌پور اظهارکرد: مالکان حاشیه این محور باید نهایت همکاری را با مسئولان در راستای ایجاد رفاه برای ساکنین منطقه داشته باشند.

وی ادامه داد: به همین منظور جلسه‌ای در فرمانداری تشکیل شد که به زودی پیمانکار فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

علی رغم اینکه مشکل این معارضات نیز حل شد اما خبری از اتمام این پروژه مهم نشد تا اینکه ششم مهرماه سال 90، وزیر راه و شهرسازی طی بازدیدی که از جاده اشترینان – بروجرد داشت، وعده داد که اعتبار مورد نیاز برای تعریض و بهسازی این محور تامین شود.

نیکزاد اظهارکرد: در سفر قبل برای این جاده یک میلیارد تومان اختصاص دادیم که تا کنون 750 میلیون تومان آن پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: امروز برای این جاده 5 الی 6 میلیارد تومان اختصاص و تا دهه فجر سال 90 افتتاح می‌شود.

اكنون از این وعده وزیر راه و شهرسازی حدود 9 ماه می‌گذرد و هنوز این مساله محقق نشده است و مردم اشترینان- بروجرد همچنان منتظر وعده وزیر و راه سازی هستند.

وزیر راه و شهرسازی طی سفر دیگری كه به تازگی به شهرستان بروجرد داشت، در جمع خبرنگاران گفت: جاده اشترینان - بروجرد به 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا امسال مشکل آن حل و چهار خطه شود.

با این اوصاف، این سوال پیش می‌آید كه مگر در ششم مهر ماه سال 90 این میزان اعتبار به جاده اشترینان- بروجرد اختصاص نیافت، پس چرا باز امروز وزیر راه و شهر سازی عنوان می‌كند برای تکمیل این جاده به 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز است!

معاون استاندارلرستان در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت: یک میلیارد و نیم از اعتبارات استانی به این پروژه اختصاص داده شده است که بیشتر از آن سهمی است که استاندار قول داده که کاملا پرداخت شده است.

سجاد معین افزود: دو میلیارد و 600 میلیون تومان از شرکت زیرساختهای وزارت راه و شهرسازی بوده که بخش اعظم آن پرداخت شده و در حال پرداخت است.

وی با بیان اینکه طبق توافق راه و شهرسازی با پیمانکار وعده شده هفته دولت این پروژه افتتاح شود، اظهارکرد: از سفر قبل وزیر راه و شهرسازی تا سفر چند روز پیش فعالیت در این پروژه چند برابر شده است.

فرماندار ویژه بروجرد تصریح کرد: بخش زیادی از این جاده آماده آسفالت بوده و بخش اندکی تاخیر داشته که به دلیل عدم اختصاص لازم بوده و با اختصاص این اعتبار مشکلی وجود ندارد.

فرماندار ویژه بروجرد با بیان اینکه وظیفه داریم مشکلات این شهر را به عنوان مسئول حل کنیم، ادامه داد: با رفع مشکل این جاده دیگر کلمه جاده مرگ را برای این جاده اشترینان- بروجرد به کار نبریم.

وی خاطرنشان کرد: این محور ترانزیتی به دلیل كم عرض بودن و پیچهای فراوان در اكثر اوقات شاهد حوادث رانندگی دلخراش است.

محوراشترینان – بروجرد به طول 15 کیلومتر جنوب کشور را به شمال و غرب و بالعکس متصل کرده که عرض کم، داشتن پیچ‌های خطرناک محور موجب بروز حوادث متعدد رانندگی در آن می‌شود.
موضوعات مرتبط: گروه اجتماعی و اقتصادی ,
برچسب‌ها: برچسب جاده مرگ بر پیشانی محور بروجرد اشترینان ,
جدیدترین اخبار