تبلیغات
رسانه خبری تحلیلی ایران زاگرس - سریال طنز تغییر نام ها - قسمت شونصدم
IranZagros News Agency / Borujerd & Zagros & Lorestan & Hamedan & markazi News / Borujerd News / IranZagros Group /IranZagros Ne
موسسه بهنام دهش پور تبلیغات حمایتی ایران زاگرس

نویسنده : chand borujerdi
تاریخ : شنبه 13 خرداد 1391
چندی پیش ، شهرداری و شورای شهر ، طی عملی متهورانه و رستم گونه ( من آنم كه رستم بود پهلوان ) ، نام كفر آمیز و شرك آلود « بهشت » را كه یاد آور نمادهای فراماسونری است ، به « شهدای شیمیایی » تغییر دادند .
در قسمت قبلی این سریال تمام ناشدنی ، نام میدان « غزه » به « شهید كشوری » تغییر كرد . لازم به ذكر است كه قبلا نام این میدان ، نامی منحوس و ناملموس تحت عنوان « سیمرغ » بود كه از آن جایی كه اگر سیمرغ را به خط روسی بنویسید و حرف وسطش را حذف كنید ، می شود نام رهبر ماسون های كشور گینه ی بیسائو .
در قسمت های قبلی این سریال ، چهار راه نخی به میدان 9 دی ، میدان رازان به قیام ، میدان و بلوار یادبود به شهید بهشتی ، بلوار 45 متری شهرداری به الغدیر ،  مسجد نخی به مسجد ولیعصر ، میدان كوهنورد به فدك و .... تبدیل شدند .
با توجه به این درایت شهرداری و شورای شهر در انجام امور فرهنگی و توجه آن ها به نتیجه ی این اعمال و تأثیر آن بر مردم و اینكه تغییر نام می تواند همه ی مشكلات مردم ما اعم از دلار و سكه و گوشت و ... را حل كند ، بنده چند پیشنهاد برای این عزیزان دارم :

1- یك برنامه نویس كامپیوتری استخدام فرمایید . او برایتان یك بانك اطلاعاتی با بیش از ده هزار نام تهیه می كند . سپس جلوی همه ی اماكن یك تابلوی دیجیتالی نصب فرمایید . آن برنامه نویس برایتان یك برنامه ی انتخاب نام تصادفی از بانك اطلاعاتی می نویسد و آن برنامه را به تابلوهای دیجیتالی متصل می نماید . اینگونه در هر لحظه یك نام به آن میدان اطلاق می شود . مثلا یك لحظه 9 دی است ، لحظه ای دیگر فدك ، لحظه ی بعد الغدیر و .... .

2- بجای تابلوهای فعلی اماكن ، تابلوی وایت برد به همراه یك ماژیك اسنومن و یك تابلو پاك كن پدیده قرار دهید كه هر لحظه هر كس هر نامی كه دلش خواست بر آن بگذارد و البته قبلش نام قبلی را پاك كند .
نكته : ماژیك حتما باید اسنومن باشد . انتخابات شورای شهر نزدیك است ، اسپانسر پرانی نباید كرد.

3- نام های ركیك روزهای هفته را هم تغییر دهید .

4- نام های مستهجن ماه های سال را هم تغییر دهید .

5- كمی منطقی تر فكر كنید . بجای اینكه اول كار كنید بعد فكر ، اول فكر كنید ، بعد كار و در تغییر نام ها كمی به این بیندیشید كه تغییر دادن عادت مردم ( عادتی خالی از اشكال ) و تعیین تكلیف برای ولی نعمتانتان و آن هایی كه قرار است در انتخابات شورای شهر به شما رأی دهند ، قطعا مسبب نارضایتی خواهد شد . همچنین به خاطر داشته باشید كه در شهرك هایی مثل اندیشه ، میادین و اماكن بی نام زیادی وجود دارند . می توانید این نام های ارزنده ، مثل شهدای شیمیایی را بر آن ها بگذارید . به خاطر داشته باشید كه اگر كمی با مردم هر محله در تغییر نام ها مشورت كنید ، هم برای دنیای شما بهتر است ، هم برای آخرتتان . و البته به یاد بیاورید كه مردم هیچ گاه این تغییر نام های شما را به رسمیت نشناخته اند . هنوز رازو ، رازو است ، هنوز یادبود یادبود است ، هنوز چهارراه نخی ، چهارراه نخی است ، هنوز بلوار 45 متری شهرداری ، بلواری 45 متری شهرداریست ، هنوز مسجد نخی مسجد نخی است ، هنوز میدان سیمرغ میدان سیمرغ است و میدان بهشت هم میدان بهشت خواهد ماند .

راستی آقای شهردار ، شما یا خانواده ی محترمتان وقتی می خواهید از تاكسی استفاده كنید ، صدا می زنید « میدان قیام » ؟؟؟؟؟؟

عبرت 1 : آیا این تغییر نام ها شما را به یاد فارسی گزینی های فرهنگستان نمی اندازد . ابتدا می گذارند یك نام خارجی در بین مردم جا باز كند ، سپس به زور سعی در تغییر آن دارند و همواره محكوم به شكست بوده و خواهند بود .

عبرت 2 : حتی بسیاری از نیروهای ارزشی نیز هنوز از نام های اصلی استفاده می كنند . مثلا مسجدی های مسجد نخی ، با وجود این كه در ارادتشان خدمت حضرت ولیعصر شكی نیست ، اما هنوز به آنجا مسجد نخی می گویند .

یك كار پسندیده : چند سال قبل و پس از جنگ 33 روزه ، مسئولین وقت ، بجای آنكه نام یك مكان را به « سید حسن نصرالله » تغییر دهند ، پاركی در شهرك اندیشه را كه تازه تأسیس شده بود ، به این نام نام گذاری كردند . مردم هم اكنون آن پارك را به « سید حسن نصرالله » می شناسند .

رفع هرگونه سؤ تفاهم : بنده حرفم این نیست كه نام های ارزنده ای را نظیر « شهدای شیمیایی » بر میادین نگذاریم ، منتها این نام گذاری بر میادین جدید التأسیس كه مثلا در شهرك ها كم هم نیستند بگذاریم . قطعا با راه اندازی مسكن مهر همه ی میادین شهرك ها هم به اندازه ی میادین داخل شهر مهم خواهند شد . و یا مثلا بجای آن كه یك شهرك در شمال شهر بروجرد را به نام  « شهرك غرب » نامگذاری كنیم ، نامش را بگذاریم « شهرك شهید كشوری » .

تذكر دوباره : در این رویه ی تغییر نام ها تجدید نظر كنید .

                                                به امید قرار گرفتن دلسوزی دلسوزان در مسیری صحیح
                               
                                 منبع یک دوست
که علاقه ای به اعلام نام خود ندارد
موضوعات مرتبط: گروه اجتماعی و اقتصادی ,
برچسب‌ها: سریال طنز تغییر نام ها - قسمت شونصدم ,
جدیدترین اخبار